Nowi członkowie Stowarzyszenia

Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie do grona członków zwyczajnych Stowarzyszenia dołączyli kolejni znakomici specjaliści:

Pan Mecenas Konrad Kosicki

Konrad Kosicki kieruje praktyką energetyki i zasobów naturalnych w warszawskim biurze Greenberg Traurig. Koncentruje się na projektach związanych z nabyciem, rozwojem i finansowaniem projektów z zakresu energetyki odnawialnej i konwencjonalnej. Doradza klientom w kwestiach regulacyjnych dotyczących obrotu energią elektryczną, prawami majątkowymi, gazem ziemnym oraz innymi towarami, a także derywatami. Konrad reprezentuje spółki energetyczne przed sądami powszechnymi oraz w postępowaniach arbitrażowych. Jest również autorem wielu publikacji zarówno na temat prawa energetycznego i zmian klimatycznych, jak i zagadnień z dziedziny prawa cywilnego. W swojej karierze praktykował prawo w Londynie, Berlinie i Warszawie.

Pan Mecenas Marcin Marszałek

Doktor nauk prawnych, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego, radca prawny, od ponad 20 lat prawnik w przedsiębiorstwach sektora energetycznego (wytwarzania, przesyłu i dystrybucji, obrotu). Autor kilkudziesięciu opracowań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, m.in. z zakresu prawa cywilnego i handlowego, prawa gospodarczego, prawa sektorów infrastrukturalnych, prawa konkurencji, prawa własności przemysłowej, prawa UE.

Stowarzyszenie zyskało również swojego kolejnego członka wspierającego w osobie:

Pani Mecenas Doroty Kowalskiej-Drosik

Absolwentka WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów EMBA we Francuskim Instytucie Zarządzania. Radca prawny z ponad 25-letnim doświadczeniem w charakterze in-house lawyer. W swojej karierze zawodowej pracowała dla firm z branży inwestycyjnej, budowlanej i energetycznej, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Uczestniczyła w realizacji wielu projektów inwestycyjnych. Była m.in. Dyrektorem Departamentu Prawnego i Korporacyjnego w spółce Polskie LNG, odpowiedzialnej za budowę i eksploatację pierwszego polskiego Terminalu LNG zlokalizowanego w Świnoujściu. Obecnie pracuje w branży odnawialnych źródeł energii jako Legal Team Manager & Secretary General of the MB Greenvolt Power Poland – kluczowego europejskiego dewelopera energii wiatrowej i słonecznej oraz magazynów energii, będącej częścią Greenvolt Group.